Saltar apartados

PERSONAL DOCENT I INVESTIGADOR

 

ÀREA DIDÀCTICA DE L'EXPRESSIÓ CORPORAL

 

Ávalos Ramos, María Alejandra

Ajudant Doctora

Tel: 96 903400

ext.: 2099

Sandra.Avalos@ua.es Despatx: 0702P2010

Carreres Ponsoda, Federico

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 1219

fcarreres@ua.es Despatx: 0702P2003

Carro Verdú, Francisco Javier

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 1219

fj.carro@ua.es Despatx: 0702P2003

Chinchilla Mira, Juan José

Contractat Doctor

Tel: 96 5903400

ext.: 2207

jj.chinchilla@ua.es Despatx: 0702P2007

Ferriz Valero, Alberto

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 1251

alberto.ferriz@ua.es Despatx: 0702P2005

García del Castillo López, Fernando

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 1219

fgarciadelcastillo@ua.es Despatx: 0702P2003

García Martínez, Salvador

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 1251

salvador.garcia@ua.es Despatx: 0702P2005

Molina García, Nuria

Associada

Tel: 96 5903400

ext.: 1251

n.molina@ua.es Despatx: 0702P2005

Navarro Montero, José Antonio

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 1219
ja.navarro@ua.es Despatx: 0702P2003

Ruano Masiá, Carmen

Associada

Tel: 96 5903400

ext.: 1219

carmen.ruano@ua.es Despatx: 0702P2003

Sáiz Colomina, Sheila

Associada

Tel: 96 5903400

ext.: 1219

sheila.saiz@ua.es Despatx: 0702P2003

Sánchez García, Luís Fermín

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 1251

lf.sanchez@ua.es Despatx: 0702P2005

Sanchis Sanchis, Roberto

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 1219

roberto.sanchis@gcloud.ua.es Despatx: 0702P2003

Valdivia Rayo, Juan

Associat

Tel: 96 5903400

Ext.: 1219

juan.valdivia@ua.es Despatx: 0702P2003

Vega Ramírez, Lilyan

Ajudant Doctora

Tel: 96 5903400

ext.: 2099

Lilyan.Vega@ua.es Despatx: 0702P2010

 

ÀREA DIDÀCTICA DE L'EXPRESSIÓ PLÀSTICA

 

Aparicio Flores, María del Pilar

Associada

Tel: 96 5903723 pilar.aparicio@ua.es Despatx: 0702P2015

Faya Alonso, Úrsula

Associada

Tel: 96 5903723 ursula.faya@ua.es Despatx: 0702P2015

 

ÀREA DIDÀCTICA DE LES CIÈNCIES EXPERIMENTALS

 

Alcaraz Argüeso, Belén

Associada

Telf: 96 5903400

ext.: 2496

belenalca@ua.es Despatx: 0702P2024

Álvarez Herrero, Juan Francisco

Ajudant Doctor

Tel: 96 5903400

ext.: 2496

juanfran.alvarez@ua.es Despatx: 0702P2024

Bocanegra García, Fernando

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 2225

bocanegra@ua.es Despatx: 0702P2023

Colomer Barberá, Rafael

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 2485

rafa.colo@ua.es Despatx: 0702P2022

Dionis Rivera, Sara

Associada

Tel: 96 5903400

ext.: 2496

sara.dionis@ua.es Despatx: 0702P2024

Fernández González, Jorge

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 2233

jorge.fernandez@ua.es                Despatx: 0702P2020

García Lillo, José Antonio

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 2225

josea.garcia@ua.es Despatx: 0702P2023

Limiñana Morcillo, Rubén

Titular Universitat

Tel: 96 5903400

ext.: 2128

ruben.lm@ua.es Despatx: 0702P2021

Luján Feliu-Pascual, Isabel

Associada

Tel: 96 5903400

ext.: 2128

isa.lujan@ua.es Despatx: 0702P2021

Martínez Torregrosa, Joaquín

Catedràtic Universitat

Tel: 96 5903400

ext.: 2485

Joaquin.Martinez@ua.es Despatx: 0702P2022

Menargues Marcilla, Asunción

Titular Universitat

Tel: 96 5903400

ext.: 2128

a.menargues@ua.es Despatx: 0702P2021

Navarro Pastor, Manuel

Contractat Doctor

Tel: 96 5903400

ext.: 2497

Manuel.Navarro@ua.es Despatx: 0702P2025

Nicolás Castellano, Carolina

Ajudant

Tel: 96 5903400

ext.: 2225

carolina.nicolas@ua.es Despatx: 0702P2023

Quinto Medrano, Patricia

Associada

Tel: 96 5903400

ext.: 2128

patricia.quinto@ua.es Despatx: 0702P2021

Rey Cubero, Alexandra

Associada

 Tel: 96 5903400

ext.: 2485

sandra.rey@ua.es Despatx: 0702P2022

Rosa Cintas, Sergio

Ajudant Doctor

Tel: 96 5903400

ext.: 2233

sergio.rosacintas@ua.es Despatx: 0702P2020

Savall Alemany, Francisco

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 2485

Paco.savall@ua.es Despatx: 0702P2022

Toledo Jiménez, Beatriz

Associada

Tel: 96 5903400

ext.: 2496

Beatriz.toledo@ua.es Despatx: 0702P2024

Toledo Jiménez, María Elena

Associada

Tel: 96 5903400

ext.: 2233

Me.toledo@ua.es Despatx: 0702P2020

 

 ÀREA DIDÀCTICA DE LES CIÈNCIES SOCIALS

 

Aguilar Hernández, Bárbara

Associada

Tel: 96 5903400

ext.: 1217

barbara.aguilar@ua.es Despatx: 0702P1010

Blanes Mora, Rubén

Tel: 96 5903400

ext.: 2498

ruben.blances@ua.es Despatx: 0702P1004

Bustos Mendoza, Beatriz

Associada

Tel: 96 5903400

ext.: 1217

beatriz.bustos@ua.es Despatx: 0702P1010

Castillo Álvarez, Domingo

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 1217

dcastillo@ua.es Despatx: 0702P1010

Díez Ros, María del Rocío

Contractada Doctora

Tel: 96 5903400

ext.: 2479

Rocio.diez@ua.es Despatx: 0702P2008

Fuertes Larrea, Agustín

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 1217

agustin.fuertes@ua.es Despatx: 0702P1010

Gómez Trigueros, Isabel María         

Contractada Doctora

Tel: 96 5903400

ext.: 2501

Isabel.gomez@ua.es Despatx: 0702P2006

Moreno Fonseret, Roque

Catedràtic Universitat

Tel: 96 5903712

roque.moreno@ua.es Despatx: 0702P1011

Ortuño Martínez, Bárbara

Ajudant Doctora

Tel: 96 5903400

ext.: 1217

barbara.ortuno@ua.es Despatx: 0702P1010

Pérez Castelló, Teresa Dolores

Associada

Tel: 96 5903400

ext.: 1217

teresa.castello@ua.es Despatx: 0702P1010

Ponsoda López de Atalaya, Santiago

Ajudant Doctor

Tel: 96 5903712  santiago.ponsoda@ua.es Despatx: 0702P1011

Quiñonero Fernández, Francisco

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 1217

Francisco.quinonero@ua.es           Despatx: 0702P1010

Rosser Limiñana, Pablo Manuel

Associat
Tel: 96 5903400

ext.: 1217

pablo.rosser@ua.es Despatx: 0702P1010

Santamaría Colmenero, Sara

Ajudant Doctora

Tel: 96 5903400

ext.: 1217

sara.santamaria@ua.es Despatx: 0702P1010

Sebastiá Alcaraz, Rafael

Titular Universitat

Tel: 96 5903716 Rafael.sebastia@ua.es Despatx: 0702P1012

Tonda Monllor, Emilia María

Catedràtica Escola Universitària

Tel: 96 5903719 Emilia.tonda@ua.es Despatx: 0702P1013

 

ÀREA DIDÀCTICA I ORGANITZACIÓ ESCOLAR

 

Álvarez Martínez-Iglesias, José María

Associat

Tel: 96 5903724 jm.martinez93@ua.es Despatx: 0702P1052

Antón Ros, Alexandra

Associada

Tel: 96 5903724

sandra.anton@ua.es Despatx: 0702P1052

Arroyo Salgueira, Sandra

Investigadora Predoctoral

Tel: 96 5903400

ext.: 1235
  Despatx: 0702P1008

Baena Morales, Salvador

Associat

Tel: 96 5903400

Ext.: 1262

salvador.baena@ua.es Despatx: 0702P1047

Bautista Peña, Aurora

Associada

Tel: 96 5903400

ext.: 1262

aurora.bautista@ua.es Despatx: 0702P1047

Blanco Reyes, Lidia

Associada

Tel: 96 5903400

ext.: 1235

lidia.blanco@ua.es Despatx: 0702P1008

Camús Ferri, María del Mar

Investigadora Predoctoral

Telf: 96 5903400

ext.: 1235

mar.camus@ua.es Despatx: 0702P1008

Díaz Rodríguez, Vicente

Associat

Tel: 96 5903724 Vicente.diaz@ua.es Despatx: 0702P1052

Fernández Herrero, Jorge

Associat

Tel: 96 5903723 jorge.herrero@ua.es Despatx: 0702P1047

Giner Gomis, Antonio Vicente

Titular Universitat

Tel: 96 5903400

ext.: 2493

A.Giner@ua.es Despatx: 0702P1001

Hernández Amoros, María José

Contractada Doctora

Tel: 96 5903722

 

Josefa.hernandez@ua.es Despatx: 0702P1002

Iglesias Martínez, Marcos Jesús

Titular Universitat

Tel: 96 5909857 marcos.iglesias@ua.es Despatx: 0702P1005

Lorenzo García, Eduardo

Associat

Tel: 96 5903724 eduardo.lorenzo@ua.es Despatx: 0702P1052

Lozano Cabezas, Inés

Contractada Doctora

Tel: 96 5903400

ext.: 1229

Ines.Lozano@ua.es Despatx: 0702P1009

Martínez Hernández, Emilio

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 1235

emilio.mh@ua.es Despatx: 0702P1047

Oller Benítez, Alba

Associada

 Telf: 96 5903723 alba.oller@ua.es Despatx: 0702P2015

Pastor Verdú, Francisco Ramón

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 1235

Francisco.Pastor@ua.es Despatx: 0702P1008

Ripoll Ferrándiz, Joaquín

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 1262

Joaquin.Ripoll@ua.es Despatx: 0702P1047

Roig Vila, Rosabel

Catedràtica Universitat

Tel: 96 5903664

 

Rosabel.roig@ua.es Despatx: 0702P1006

Sellés Miró, María Teresa

Associada

Tel: 96 5903400

ext.: 1262

Teresa.selles@ua.es Despatx:0702P1047

Soriano Catalá, Santiago

Associat

Tel: 96 5903724

santiago.soriano@ua.es Despatx: 0702P1052

Urrea Solano, María Encarnación

Associada

Tel: 96 5903400

ext.: 1262

mayra.urrea@ua.es Despatx:0702P1047

 

ÀREA EDUCACIÓ FÍSICA I ESPORTIVA

 

Alarcón López, Francisco

Titular Universitat

Tel: 96 5903400

Ext.: 2297

f.alarcon@ua.es Despatx: 0702P2019

Carbonell Martínez, José Antonio       

Contractat Doctor

Tel: 96 5903400

ext.: 2154

josea.martinez@ua.es Despatx: 0702P2011

Carrasco Mateo, Francisco José

Associat

Tel: 96 5903400

Ext.: 2099

fran.carrasco@ua.es Despatx: 0702P2010

Cejuela Anta, Roberto

Titular Universitat

Tel: 96 5903400

ext.: 1294

Roberto.Cejuela@ua.es               Despatx: 0702P2018
Cortell Tormo, Juan Manuel

Titular Universitat

Tel: 96 5903400

ext.: 2142

JM.Cortell@ua.es Despatx: 0702P2012
Espina Agulló, José Julio

Ajudant Doctor

Tel: 96 5903400

ext.: 2146

JJ.Espina@ua.es Despatx: 0702P2009
García Jaén, Miguel

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 2142

m.garciajaen@ua.es Despatx: 0702P2012

Giménez Meseguer, Jorge

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 1219

jorge.gimenez@ua.es Despatx: 0702P2003

Jiménez Olmedo, José Manuel         

Ajudant Doctor

Tel: 96 5903400

ext.: 2146

j.olmedo@ua.es Despatx: 0702P2009

Jové Tossi, Marcelo Alejandro

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 1219

marcelo.jove@ua.es Despatx: 0702P2003
Manchado López, Carmen

Titular Universitat

Tel: 96 5903400

ext.: 3506

Carmen.Manchado@ua.es        Despatx: 0702P2016

Pascual Verdú, Norberto

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 2154

Norberto.Pascual@ua.es Despatx: 0702P2011

Pastor Navarro, Francisco Javier

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 1219

j.pastor@ua.es Despatx: 0702P2003

Penichet Tomás, Alfonso

Ajudant Doctor

Tel: 96 5903400

ext.: 2146

alfonso.penichet@ua.es Despatx: 0702P2009

Pérez Turpin, José Antonio

Titular Universitat

Tel: 96 5903400

ext.: 2489

Jose.Perez@ua.es Despatx: 0702P2004

Pueo Ortega, Basilio

Titular Universitat

Tel: 96 5903400

ext.: 2270

basilio@ua.es Despatx: 0702P2013

Ríos Riquelme, Raúl

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 1219

raul.rios@ua.es Despatx: 0702P2003

Rodríguez Sirvent, José Antonio

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 2146

rodriguez@ua.es Despatx: 0702P2009

Romero García, Gonzalo

Associat

Tel: 96 5903400

ext.: 2297

gonzalo.romero@ua.es Despatx: 0702P2019

Sanchis Soler, Gema

Associada

Tel: 96 5903400

ext.: 1219

gema.sanchis@ua.es Despatx: 0702P2003

Sebastiá Marhuenda, Jorge

Associat

Tel: 96 5903400

Ext.: 1219

Jorge.Sebastia@ua.es Despatx: 0702P2003

Sellés Pérez, Sergio

Ajudant Doctor

Tel: 96 5903400

ext.: 1294

sergio.selles@ua.es Despatx: 0702P2018

Silvestre García, María del Mar

Associada

Tel: 96 5903400

Ext.: 2207

Maria.silvestre@ua.es Despatx: 0702P2007

Tortosa Martínez, Juan

Titular Universitat

Tel: 96 5903713

Juan.Tortosa@ua.es Despatx: 0702P2017

Zarco Pleguezuelos, Pablo

Associat

Tel: 96 5903400

Ext.: 2099

Pablo.Zarco@ua.es Despatx: 0702P2010

 

ÀREA MÚSICA

 

Abad Chaves, Juana María

Associada

Tel: 96 5903400

Ext.: 2486

juana.abad@ua.es Despatx: 0702P2014

Botella Quirant, María Teresa

Associada

Tel: 96 5909519

Maite.botella@ua.es Despatx: 0702P2002

Brotons Boix, María Fernanda

Associada

Tel: 96 5903400

Ext.: 2486

fernanda.brotons@ua.es Despatx: 0702P2014

Esteve Faubel, Jose María

Catedràtic Universitat

Tel: 96 5903400

Ext.: 2484

Jm.esteve@ua.es Despatx: 0702P2001

Esteve Faubel, Rosa Pilar

Ajudant Doctora

Tel: 96 5909519

rosapilar.esteve@ua.es Despatx: 0702P2002

Molina Valero, Miguel Angel

Associat

Tel: 96 5903400

Ext.: 2486

Ma.molina@ua.es Despatx: 0702P2014

Pastor Cerdá, Víctor

Associat

Tel: 96 5903400

Ext.: 2486

victor.pastor@ua.es Despatx: 0702P2014

 

ÀREA TEORIA DE L'EDUCACIÓ

 

García Conesa, Enrique José

Associat

Tel: 96 5903400

Ext.: 1262

enrique.conesa@ua.es Despatx: 0702P1047

Gavilán Martín, Diego

Associat

Tel: 96 5903400

Ext.: 1262

diego.gavilan@ua.es Despatx: 0702P1047

Merma Molina, Gladys

Contractada Doctora

Tel: 96 5903400

Ext.: 2483

gladys.merma@ua.es Despatx: 0702P1007

Nofuentes Montes, Josefa

Associada

Tel: 96 5903724

josefa.nofuentes@ua.es Despatx: 0702P1052

Parodi Úbeda, Ana Isabel

Associada

Tel: 96 5903724

ana.parodi@ua.es Despatx: 0702P1052

Ponce Gea, Ana Isabel

Ajudant

Telf: 96 5903400

ext.: 2498

anaisabel.ponce@ua.es Despatx: 0702P1004

Rico Gómez, María Luisa

Contractada Doctora

Tel: 96 5903400

Ext.: 1157

marialuisa.rico@ua.es Despatx: 0702P1118

Sola Reche, José María

Associat

Tel: 96 5903724

jsola@ua.es Despatx: 0702P1052

 

 

Miralles Llorens, Lilia Telf: 96 5903721 Limillo@ua.es

Departament de Didàctica General i Didàctiques Específiques


Universitat d'Alacant
Carrer Aeroplà s/n
03690 Sant Vicent del Raspeig
Alacant

Tel: (+34) 96 590 3721

Per a més informació: informacio@ua.es, i per a temes relacionats amb aquest servidor web: webmaster@ua.es

Carretera de Sant Vicent del Raspeig, s/n - 03690 Sant Vicent del Raspeig - Alacant - Tel.: 96 590 3400 - Fax: 96 590 3464